понеділок, 26 лютого 2018 р.

Право на відпустки військовослужбовців.

Під час особливого періоду військовослужбовцям надаються такі відпустки:
 - Щорічна основна відпустка
 - Відпустка на лікування у зв’язку з хворобою
 - Відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин 
- Відпустки для курсантів вищих військових навчальних закладів, внз, які мають у своєму складі інститути, факультети чи кафедри військової підготовки 
- Відпустки військовослужбовцям строкової служби 
- Відпустки для військовослужбовців-жінок у зв’язку з вагітністю та пологами, а також по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (в окремих випадках, визначених в медичному висновку до досягнення дитиною 6 років) 
Додаткова відпустка учасникам бойових дій (чинним військовослужбовцям) тривалістю 14 календарних днів під час особливого періоду не надається. Однак, УБД та інвалідам війни, які працюють на підприємстві, установі, організації будь-якої форми власності, за їх бажанням в обов’язковому порядку надається відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю до 14 календарних днів. 

Відпустки на навчання під час особливого періоду не надаються.
 Вирішення: пишіть рапорт на щорічну основну відпустку або відпустку у зв’язку з сімейними обставинами. Відпустка у зв’язку із сімейними обставинами надається терміном до 10 календарних днів, до того ж законодавством не обмежено кількість надання таких відпусток протягом року. 

Важливо! Командир вповноважений одноосібно приймати рішення щодо надання чи не надання відпустки за такою підставою. 
Відпустки офіцерам під час особливого перідоду: 
Щорічна основна відпустка після року проходження особою служби; 
Відпустка у зв’язку з сімейними обставинами; 
Відпустка у зв’язку з хворобою. 

Якщо Ви втратили відпускний квиток? Якщо Ви загубили чи у Вас вкрали відпускний квиток Ви зобов’язані про це повідомити начальника органу управління Військової служби правопорядку ЗСУ або військогового комісара за місцем проведення відпустки. Після встановлення Вашої особи Вам видадуть довідку, що засвідчує законність перебування у відпустці та повідомлять про це командування за місцем військової служби. Якщо Ви захворіли перебуваючи у відпустці? Зверніться до лікаря; 
Повідомте командира (особисто або через родичів) Повідомте військовий комісаріат, де Ви стали на облік на період відпустки, про те, що Вам необхідна (або вже надається) медична допомога Якщо Вас забрала «швидка допомога» обов’язково повідомте лікарів, що Ви діючий військовослужбовець. Стабілізувавши стан здоров’я та провівши первинне обстеження, Вас буде переведено до найближчого шпиталю. Якщо Ви не повідомили командира про свою хворобу та пройшли лікування у цивільній лікарні, про що отримали справку, командир може визнати таку справку недостатнім підтвердженням. За можливості проходьте лікування у військовому шпиталі та ОБОВ’ЯЗКОВО повідомте командира про те, що захворіли. 

Регулювання: ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2011-12/page ЗУ «Про відпустки» http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80/page Указом Президента від 17.03.2014 «Про часткову мобілізацію» оголошено рішення про проведення часткової мобілізації, у зв’язку з чим в Україні й настав особливий період. Особливий період триває і його буде скасовано окремим Указом Президента «Про демобілізацію» після того як ситуація на сході України стабілізується.
і

1 коментар: